Základné informácie o novej Magic edícii Commander Legends 2020

Magic: The Gathering Commander Legends 2020

S blížiacim sa novembrom sa nám pomaly blíži aj vydanie novej špeciálnej MTG edície s označením Commander Legends 2020, ktorá ako už názov napovedá bude zameraná predovšetkým na Magicový formát Commander.

CMR_draft_booster

Dôležité dátumy okolo Commander Legends

Dátum vydanie: 20. novembra 2020 (to bolo posunuté z 6 novembra)

Prerelease z domu, prípadne v herne: 13. novembera 2020

Vydanie na Magic Online: 19. novembera 2020

Promo karty čo budú k dispozícii

Prerelease: alternatívne obrázok Sengir, the Dark Baron od Pete Venters (Iba pre hráčov, ktorí majú Wizards Account)

Buy-a-Box: foilový obrázok Mana Confluence

cmr-722-sengir-the-dark-baroncmr-721-mana-confluence

Témy a mechaniky Commander Legends

Edícia obsahuje veľké množstvo legendárnych bytostí a planeswalkerů, ktorí sa dajú použiť ako Commander karty (niektoré sú Uncommon rarity). Bude tu tiež jedna legendárna bytosť (The Prismatic Piper), ktorá je vytlačená ako nová „špeciálna rarita“ nahrádzajúci common kartu v zhruba 1 z 6 booster packov Commander Legends.

cmr-1-the-prismatic-piper

Encore: Jedná sa o úplne novú mechaniku, ktorá nie je určená pre legendárny bytosti. Môžete na bytosti zaplatiť jej Encosta cenu a exilnout jej z hrobu, aby ste vytvorili toľko tokenov (kópií karty) podľa počtu vašich protivníkov. Každý takýto token má schopnosť Haste a musia zaútočiť na daného súpera, alebo jeho planeswalkera. Na konci kola musíte token obetovať.

Partner: Jedná sa o prvú už vydanú schopnosť, ktorá sa pôvodne objavila v Commander 2016. Pre uľahčenie deckbuildingu set obsahuje 40 jednofarebných a jednu bezfarebnú Partner kartu. Hráč môže mať dve Commander karty, ak obe obsahujú kľúčové slovo Partner. Dve takéto karty dohromady poskytujú dvojfarebnú identitu balíčka, ktorú musíte dodržať. The Prismatic Piper slúži ako poistka do draftu a poskytuje tak ľubovoľnú farebnú identitu, ak hráč nenájde lepšieho Commandera.

Monarch: Táto schopnosť sa objavila už v edícii Conspiracy: Take the Crown a pomáha uľahčiť hru viacerých hráčov. V jednej chvíli môže iba jeden hráč označiť Monarcha. Na začiatku koncovej fázy Monarcha potiahne kartu a kedykoľvek niekto spôsobí Monarchu poškodenie, tak sa z neho stane nový Monarch.

Cascade: Cascade je mechanika pôvodne z edície Alara Reborn. Kedykoľvek je zahrané kúzlo so schopnosťou Cascade, tak hráč odhaľuje karty z vŕšku knižnice, kým nenarazí na nejakú (okrem Land kariet) s menším manacost, ktorú môže zahrať bez platenia.

Ako na Draft s Commander Legends 2020?

Rovnako ako u väčšiny Draft hier máte 3 booster packy Commander Legends na hráča. Vždy pri prvom picku každý hráč vezme dve karty naraz. Následne hráči postavia 60 kartové balíček (namiesto obvyklého 40 kartového). Aj tu platí klasické Commander pravidlá až na jedno. Vo svojom balíčku totiž môžete mať aj viac ako jednu kópiu danej karty, čo je zvolené kvôli ľahšie implementácii draftu s týmto produktom.

Technické informácie:

Názov edície: Commander Legends

Počet kariet v edícii: 361 + 361 kariet

Skratka edície: CMR

CMR_Expansion_symbol

Pokiaľ Vás nová Magic the Gathering edícia zaujala, sledujte náš partnerský eshop Veselý drak, kde čoskoro začne predpredaj

Leave a reply


*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>