Základné informácie o novej Magic edícii Innistrad: Midnight Hunt

Midnight_Hunt_logo

Magic: The Gathering Innistrad: Midnight Hunt


Pomaly sa k nám blíži vydanie novej Magic the Gathering edície, ktorá nás zanesie do sveta hororových monštier. Opäť teda ako v roku 2011 vlkolaci a ďalšie zúrivá monštrá útočia. Lenže kto ochráni rasu ľudí tentoraz, keď je Avacyn po smrti? Ľudia sa budú musieť obrátiť k temnej mágii a pomôcť si sami.

Dôležité dátumy:

Prerelease: 17. septembra 2021
Vydanie na Magic Online a Magic Arena: 16. septembra 2021
Launch party: 24. až 26. septembra 2021
Commander Nights: 27. septembra až 11. novembra 2021
Friday Night Magic: 24. septembra až 5. novembra 2021

Témy a mechaniky:

1) Daybound a Nightbound
Prvou novinkou v tejto edícii je dvojica kľúčových slov Daybound a Nightbound. Obe tieto kľúčové slová súvisia s transforming double-faced kartami
Daybound – ak hráč vo svojom kole nezahral žiaden spell, tak budúci kolo bude Night
Nightbound – ak hráč vo svojom kole zahral aspoň dva spells, tak budúci kolo bude Day
Pokiaľ bude deň, tak vykonáte transform na všetkých Nightbound permanents. Naopak ak bude noc, tak transformujete všetky Daybound permanents

Innistrad Midnight Hunt Arlinn, the Pack's Hope


2) Coven, Disturb, Decayed
Coven – schopnosť na Human kartách, ktorá spustí nejaký efekt, ak kontrolujete tri a viac bytostí s rozdielnym útokom
Disturb – schopnosť na Spirit kartách, ktorá vám umožní danej karty zahrať transformovanej z vášho cintorína
Decayed – schopnosť na zombie kartách, ktorá hovorí, že bytosti s týmto kľúčovým slovom nemôžu blokovať a ak zaútočí, tak na konci kola je musíte obetovať


3) Flashback, Investigated
Flashback – táto schopnosť vám po zaplatení extra ceny umožní zahrať vaše kúzlo s týmto kľúčovým slovom z hrobu
Investigated – ak sa splní podmienka uvedená u investigate kľúčového slova, tak vytvoríte bezfarebný Clue artifact token, ktorý vám po obetovanie a zaplatení dvoch bezfarebných man umožní liznúť si kartu z knižnice.

Technické informácie:

Názov edície: Innistrad: Midnight Hunt
Počet kariet v edícii: 277 kariet
Skratka edície: MID
Innistrad Midnight Hunt logo


Produkty Innistrad: Midnight Hunt

V rámci edície Innistrad: Midnight Hunt je k dispozícii veľké množstvo nových produktov, ktorých kompletný prehľad je nasledovny:

Innistrad: Midnight Hunt Draft Booster
Magic the Gathering Innistrad Midnight Hunt Draft Booster
Draft Booster je balenie 15 náhodne namiešaných kariet, ktoré sú usporiadané v zložení:

1x Rare alebo Mythic Rare karta 3x Uncommon karta 10x Common karta (9x jednostranná a 1x obojstranná) 1x Ethernal Full-Art basic land karta 1x reklamné karta, prípadne sa môže jednať o kartu tokenu.

Navyše v tejto edícii môžete získať takzvané obojstranné karty. Napríklad, ak je vaša Rare alebo Mythic karta obojstranná, tak v balíčku nájdete iba jednostranné Uncommon karty, ak bude Rare alebo Mythic karta jednostranná, tak bude jedna z vašich Uncommon kariet obojstranná.

Prípadne ak máte záujem o väčšie množstvo týchto balíčkov, tak si môžete zaobstarať aj takzvaný Box, ktorý v sebe ukrýva celkom 36 týchto balíčkov a vyjde vás tak cenovo výhodnejšie, než keby ste balíčky kupovali po jednom.


Innistrad: Midnight Hunt Bundle
Magic the Gathering Innistrad Midnight Hunt Bundle

Bundle je ideálny darčekový produkt, ktorým určite potešíte každého hráča tejto populárnej kartovej hry. Obsahom balenia je celkom 8 Set Booster balíčkov z tejto edície, navyše tu nájdete nádherné ilustrovanú krabicu na karty, 40 land kariet (20 foil a 20 non-foil) a mnoho ďalšieho.


Innistrad: Midnight Hunt Set Booster
Magic the Gathering Innistrad Midnight Hunt Set Booster

Špeciálny nový typ balíčka ako alternatíva Draft Boosters je ideálnym produktom pre všetkých, ktorí milujú otváranie balíčkov a nechcú otvoriť zbytočne veľké množstvo obyčajných kariet, tak ako je to v prípade Draft Boosters.

Prípadne ak máte záujem o väčšie množstvo týchto balíčkov, tak si môžete zaobstarať aj takzvaný Box, ktorý v sebe ukrýva celkom 30 týchto balíčkov a vyjde vás tak cenovo výhodnejšie, než keby ste balíčky kupovali po jednom.


Innistrad: Midnight Hunt Collector Booster
Magic the Gathering Innistrad Midnight Hunt Collector Booster

Veľmi špeciálny typ Booster Packu, ktorý je zameraný na vášnivé zberateľov a ľudí, ktorí si chcú otvoriť veľmi zriedkavé karty z danej sady. V balíčku totiž môžete otvoriť rôzne foil a bezokrajové karty.

Prípadne ak máte záujem o väčšie množstvo týchto balíčkov, tak si môžete zaobstarať aj takzvaný Box, ktorý v sebe ukrýva celkom 12 týchto balíčkov a vyjde vás tak cenovo výhodnejšie, než keby ste balíčky kupovali po jednom.

Prípadne si môžete zaobstarať aj cudzojazyčnú variantu týchto balíčkov, ako je napríklad Collector Booster Japonsky.


Innistrad: Midnight Hunt Theme Booster
Magic the Gathering Innistrad Midnight Hunt Theme Booster - Werewolves

Theme Booster je špeciálny typ balíčka, ktorý obsahuje iba karty určitej tematiky. V rámci Innistrad Midnight Hunt máte k dispozícii celkom 6 typov týchto balíčkov. Jeden z nich je venovaný vlkolakom a zvyšok sa venuje jednotlivým farbám Magicu.


Innistrad: Midnight Hunt Commander
Magic the Gathering Innistrad Midnight Hunt Commander - Undead Unleashed

V rámci edície Innistrad Midnight Hunt prichádzajú dva predpripravené balíčky Commander. Nech už si vyberiete akýkoľvek, tak sa všeobecný obsah balenia nemení. Nájdete tu 100 kartový predpripravený balíček (2 karty sú foilové), 1 špeciálnu foil-etched display kartu generála balíčka, počítadlo životov, balíček na karty a 10 obojstranných token kariet.
Pokiaľ Vás nová Magic the Gathering edícia zaujala, sledujte náš partnerský eshop Veselý drak, kde čoskoro začne predpredaj.

Leave a reply


*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>