Základné informácie o novej Magic edícii Strixhaven: School of Mages

MTG nová edice Strixhaven School of Mages

Magic: The Gathering Strixhaven: School of Mages

Pomaly, ale isto sa k nám blíži aprílová edície Strixhaven: School of Mages, ktorá nás prenesie do sveta najprestížnejšej univerzity, ktorý sa skladá z piatich jednotlivých škôl, tak neváhajte a pozrite sa na základné informácie, ktoré plne využijete už 23. apríla, kedy edícia oficiálne vychádza.

Dôležité dátumy: 

Prerelease: 16. až 22. apríla

Vydanie na Magic Online a Magic Arena: zatiaľ nie je známe

Launch party: 23. až 25. apríla

Commander Nights: 23. apríla až 8. júla

Témy a mechaniky:

1) Modal double-faced cards

Ide o mechaniku známu z edícií Kaldheim a Zendikar Rising. Jedná sa o karty, ktoré majú potlač na oboch stranách karty, vďaka tomu máte väčšie možnosti interakcií v balíčku.

2) Magecraft

Magecraft je nová schopnosť, ktorú nám Strixhaven prináša. Ide o schopnosť, ktorá sa aktivuje vždy, keď zahráte alebo skopírujete Instant, prípadne Sorcery kúzlo. Čo sa po aktivácii tejto schopnosti stane záleží na konkrétnej karte.

Tu máte ukážku novej karty s touto schopnosťou:

Professor Onyx

3) Learn

Ďalšou novinkou z edície Strixhaven je kľúčové slovo Learn, ktoré vám umožnia vykonať jednu z dvoch variantov:

Prvá varianta: máte možnosť ukázať Lesson kartu mimo hry (sideboard) a dať si ju do ruky

Druhá varianta: máte možnosť zahodiť kartu z ruky a následne si liznúť novú z knižnice

First Day of Class

4) Ward

Poslednou novinkou je triggered schopnosť Ward, ktorú možno aktivovať keď je vaša karta zacielená súperovým kúzlom. Po zaplatení manacostu uvedeného u tejto schopnosti dáte súperovi na výber, buď môže zaplatiť rovnakú cenu a kúzlo sa vykoná, v opačnom prípade bude zrušené.

Adrix and Nev, Twincasters02

 Strixhaven: School of Mages Mystical Archive

Mystical Archive je špeciálny set kariet, ktorý budete mať možnosť rozbaliť v rámci doplnkových balíčkov Strixhaven. Ide o kolekciu celkovo 63 reprint kariet Instant a Sorcery kariet, ktoré nebudú legálne na formáte Standard. Zahráte si je teda len tam, kde môžete hrať aj ich pôvodný variant. Avšak výnimku tvoria Draft, kde si otvorené Mystical Archive karty môžete zahrať.

Demonic Tutor speciální obrázek

Technické informácie:

Názov edície: Strixhaven: School of Mages

Počet kariet v edícii: 275 kariet

Skratka edície: STX

Strixhaven logo

Pokiaľ Vás nová Magic the Gathering edícia zaujala, sledujte náš partnerský eshop Veselý drak, kde čoskoro začne predpredaj.

Leave a reply


*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>