Základné informácie o novej edícii Zendikar Rising

Zendikar-Rising-1

Základné informácie o novej edícii Zendikar Rising

Spoločne so začiatkom nového školského roka sa nám blíži aj nová Magic edícia s označením Zendikar Rising, ktorá nás prenesie do nebezpečného sveta plného dobrodružstva.

Jace a Nahiri

Dôležité dátumy:

Prerelease: od 18. do 24. septembra 2020

Vydanie na Magic Online a Magic Arena: 17. septembra 2020

Launch party: 26. až 27. septembra 2020

Commander Nights: 28. septembra až 15. januára 2020

Témy a mechaniky:

1) Modal Duble-Faced Cards

Rovnako ako u starších obojstranných kariet sa aj u tých Modal dočkáme potlače z oboch strán karty. Keď hráte tento nový typ karty, máte možnosť výberu akú stranu zahráte, bez akejkoľvek ďalšej podmienky. Takže ak potrebujete manu, zahráte Valakut Stoneforge, keď máte Land veľa a hodí sa vám zahrať kúzlo, tak použijete Valakut Awakening, je to skrátka len na Vás, ktorú stranu Modal karty využijete.

en_P1GRGFp4Twen_gBE66MjZ8J

Väčšina pravidiel vzťahujúcich sa na obojstranné karty platí aj pre tých Modal. Napríklad, keď je Modal karta vo Vašej ruke, cintorínu, alebo exilu, tak má vlastnosti iba prednej strany karty. Tým pádom, ak hľadáte land v knižnici, tak nemôžete nájsť Modal Double-Faced kartu, ktorá na prednej strane nie je land. Alebo ak Vám nejaký efekt umožní zahrať kúzlo z Vášho cintorína, tak môžete zahrať Valakut Awakening, ale nie Valakut Stoneforge.

8UQfg3y0G9

Tento pomocník slúži ako náhrada Modal karty, ktorú ale samozrejme musíte mať niekde stranou.

2) Party

V rámci tejto mechaniky je kladený dôraz na štyri konkrétne typy bytostí, ktorými sú Cleric, Rogue, Warrior a Wizard. Veľkosť Vašej párty je potom vyhodnotená na základe počtu bytostí, ktoré môžu naplniť tieto role, avšak každá bytosť pod vašou kontrolou môže zastúpiť iba jednu úlohu.

en_G0IqIOqExD

3) Kicker

Ide o už známu mechaniku, ktorá Vám umožní prídavné schopnosti na danej karte. Kicker je prídavná aditívne schopnosť, ktorú môžete, ale nemusíte platiť, ale samozrejme platí, že „čím viac zaplatíš, tým viac dostaneš“.

en_awEBbyXnuw

4) Landfall

Landu mali vždy veľkú úlohu v Zendikar edíciách, čo platí aj pre Zendikar Rising, ktorý opäť prináša starý známy Landfall. Ide o kľúčové slovo, ktoré spúšťa efekt, ak do hry pod vašou kontrolou príde Land karta.

en_ttN8UPPGoD

Expedition Lands

V rámci Zendikar Rising sa dočkáme špeciálnych Expedition Lands, ktoré vyzerajú nasledovne

Eg2R2hDWkAAj_12

Technické informácie:

Názov edície: Zendikar Rising

Počet kariet v edícii: 280 kariet

Skratka edície: ZNR

ZNR_expansion_symbol

Pokiaľ Vás nová Magic the Gathering edícia zaujala, sledujte náš partnerský eshop Veselý drak, kde čoskoro začne predpredaj

Leave a reply


*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>