Základné informácie o novej edícii Core Set 2021

Teferi-Core-Set-2021-Art-1

Základné informácie o novej edícii Core Set 2021

Oficiálne odkaz nájdete [TU]

meet_teferi_art

Dôležité dátumy:

Prerelease: od 26. júna do 2. júla 2020

Vydanie na Magic Online a Magic Arena: 25. júna 2020

Launch party: 4. až 5. júla 2020

Commander Nights: 6. júla, až 17. septembra 2020

 Témy a mechaniky:

1) Mill mechanika

Každému znalému hráči Magicu iste nie je cudzí pojem „mill“, čiže typ balíčka, ktorý si kladie za cieľ zbaviť vašej knižnicu všetkých kariet. Pre toto označenie si WIZZARD v Core Setu 2021 pripravili oficiálne keyword. Kľúčové slovo Mill bude nasledovať nejaké číslo N, ktoré predstavuje počet kariet, ktoré budú následne odemlety z knižnice.

merfolk secretkeeper

2) Phasing

Táto na prvý pohľad nová mechanika sa na Standard nepozrie prvýkrát. Už ste sa s ňou totiž mohli stretnúť pred viac ako 23 rokmi u edície Weatherlight. Pre hráčov, ktorí o tomto sete nikdy ani nepočuli (áno, radím sa medzi nich aj ja) vám ju v stručnosti skúsim objasniť. Ku kartám, na ktorých je uplatnený „phase out“ sa správame tak, ako keby neexistovali. Jediné interakcie tak docielime, ak je karta zacielená kľúčovým slovom „phase in“, kedy dôjde k jej návratu do hry. Pre presnejšie informácie Vám odporučím odkaz [TU].

Teferi's Protection

3) Prowess

Ide o schopnosť, ktorá umožní posilňovať Vaša bytosti s každým zahranou noncreature kúzlom (teda spell, ktorý nie je bytosť).

Jeskai Elder

 Kartové typy:

V Core Set 2021 sa nám predstaví nový typ bytosti Dog. Ak máte pocit, že ste sa s nejaký tým psíkom stretli už v predchádzajúcich edíciách, nie ste ďaleko od pravdy. V súvislosti s vydaním novej sady totiž dochádza k zmene typu Hound na Dog.

rin and seri, inseparable

Technické informácie:

Názov edície: Core Set 2021

Počet kariet v edícii: 274 + 118 kariet

Skratka edície: M21

M21_set_symbol

Leave a reply


*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>