Recenzia Magic 2014 Core Set Intro Pack: Bestial Strength

Druhou recenzií Intro Pack z Magic 2014 Core Set je rozbor Intro Packu Bestial Strength. Zeleno / čierny balíček s veľkými pašíkama a čiernym zabíjaním, ktoré im čistia cestu. Navyše tento Intro Pack môžete prerobiť na zaujímavý Golgari balíček. Mrknite sa na recenziu a dozviete sa viac.

Vítam vás pri ďalšej recenzii na Intro Pack edícii Magic 2014, tentoraz ide o Bestial Strength, zeleno čierny balík. Jeho vedúcim foilovým rare je dosť hrozná Garruk ‚s Horde. Okrem samotného 60ti kartového balíčku nájdete v balení tiež dva boostery aktuálnej edície, nejaké letáky krabičku a podobne.


Najprv si povedzme, čo to vlastne intro pack je a pre koho je určený. Intro pack je balenie kariet Magic, kde nájdete 60ti kartovéo predpripravený hracej balíček, pravidlá, ako hrať kartovú hru magic a nejaké typy k hre konkrétne s týmto balíkom, a dva booster packy – 15ti kartového balíčky na vylepšenie vášho decku. Kúpite Ak intro pack z aktuálnej edície, nemusíte sa báť, že by nejaká obsiahnutá karta nebola povolená na turnaje formáte standart. Nasleduje odpoveď na otázku, pre koho je intro pack určený. Význam intro packov sa totiž po príchode novších Event deckov na trh trochu zmenil. Intro packy sú určené pre hráčov, ktorí sú s Magicom v začiatkoch a ešte sa neplánujú v blízkej budúcnosti venovať nejakým turnajom v tejto kartovej hre. V opačnom prípade by im totiž oveľa lepšie poslúžil spomínaný Event deck, ktorý obsahuje balík lepšie prispôsobený pre hru. Na druhú stranu intro pack je lacnejšie a vedľa predpripraveného balíčka obsahuje ešte dva boostery, kde určite nájdeme nejaké nové karty, ktoré môžeme vyskúšať v našom hracom balíčku alebo môžeme karty z nich vymeniť za nejaké iné s kamarátmi. Všeobecne je v súčasnej dobe úloha intropacku tešiť predovšetkým mladších hráčov, ktoré priláka ako foilový generál v balíčku tak vzrušujúce pocit prekvapenia, čo asi nájdu vo svojom zabalenom booster packu: o). Ak vás obsah Intro Packu zaujíma bližšie a pred písaným textom dávate prednosť videu, môžete sa v nasledujúcom odkaze pozrieť na krátke video z otvorenia daného Intro Packu.

 

 

Pretože tentoraz som mal tú možnosť hrať so všetkými Intro Packy, rozhodol som sa, že nechám každú jednu dvojicu odohrať päť hier proti sebe. Skóre Bestial Strength bolo nasledovné:

Lightforce (W/g) Psychic Labyrinth(U/w) Death Reaper (B/r) Fire Surge (R/u)
Bestial Strength (G/b)

2:3

4:1

2:3

2:3

Ako som už písal, Death Reaper je najsilnejším balíčkom celej pätice a jedine Bestial Strength mu dokázal vzdorovať. S trochou šťastia mohol dokonca vyhrať (spíš s veľa veľkou porciou šťastia, pretože už takto ho mal viac, než jeho súper). Súboj s Fire Surge bol veľmi vyrovnaný a Light Force by bez neustálej prítomnosti Serra Angela spolu s Trollhide nikdy nemohlo vyhrať. Pravdaže, toto skóre nezodpovedá skutočnosti a náš balíček by si zaiste zaslúžil o niečo lepší výsledok. Kvalitatívne je to druhý najsilnejší balík z tejto pätice, ale ako som už písal, Death Reaper rozhodne nie je úplne jednoduchý na hru, takže ak začínate a nemáte ambície na nejaké veľké vylepšovanie balíčka, vyhovujú vám veľká tela bez zložitých schopností, alebo len máte v obľube zelenej beštie a pavúkmi, odporučil by som vám z pätice balíčkov práve tento deck.

Mrknite sa teda na Magic the Gathering Magic 2014 Core Set Intro Pack: Bestial Strength:

Bestial Strength WoTC
Main Deck Sideboard
17 Forest
9 Swamp
2 Accursed Spirit
1 Advocate of the Beast
2 Briarpack Alpha
2 Brindle Boar
1 Corpse Hauler
2 Deadly Recluse
1 Elvish Mystic
1 Garruk’s Horde
2 Giant Spider
2 Kalonian Tusker
2 Rootwalla
2 Rumbling Baloth
2 Woodborn Behemoth
2 Doom Blade
1 Enlarge
1 Fog
2 Giant Growth
1 Into the WIlds
1 Mind Rot
1 Plummet
1 Staff of the Wild Magus
2 Vial of Poison

Hlavnou silou balíku sú bytosti, ktoré majú pomerne veľké čísla. Dokážu teda veľmi dobre blokovať a až sa rozmnožia, zlikvidujú protihráča nadobro. Sú tu karty zamerané proti Flying, takže tadiaľ tiež cesta nevedie. Nadruhou stranu, rares v tomto decku sú obe veľmi slabá a nemajú miesto už ani v prvej upravenej verzii.

Jednotlivé karty:

Accursed Spirit- Proti nečerným balíkom je veľmi silným útočníkom. Ale v obrane patrí medzi horšie kusy a dá sa ľahko zabiť.
Advocate of the Beast- Nevýrazná bytosť, ale spolu s Kalonian Tusker vie byť v treťom kole smrtiace.
Briarpack Alpha- Najlepšie, alebo aspoň jedna z najlepších kariet balíka. Vie získať aj dvojnásobnú kartové výhodu, v súboji s rýchlym protivníkom rozhoduje hru.
Brindle Boar- Jeho schopnosť nie je zlá, ale že by vyvažovala čísla tohto zúfalého prasaťa … to nie.
Corpse Hauler- Vie miesto seba vrátiť inú bytosť, ale nebolo by výhodnejšie, keby bol lepší sám o sebe … inu, rovnako nie je zlý.
Deadly Recluse- Vynikajúci bloker, rieši toho vcelku dosť.
Elvish Mystic- Manovač sa ku kope ošípaných jednoducho hodí.
Garruk ‚s Horde- predražená, slabá, zbytočná … takéto karty by nemali byť lákadlom ku kúpe Intro Packu.
Giant Spider- Dobrý obranca, klasika.
Kalonian Tusker- Silný, odolný, lacný. Jediná karta v tomto balíku, čo vie vyvinúť zmysluplný tlak.
Rootwalla- V tejto verzii balíka celkom ujde, je to v podstate štyri na štyri, ale čím je balík lepšia, tým je o manu väčšia núdza … a Rootwalla sa zhoršuje.

Rumbling Baloth- Férová bytosť.
Woodborn Behemoth- Takmer vždy to bude len o manu drahšie Baloth, takže horšie karta, než férová, takže je to bytosť podpriemerná, a teda nie príliš dobrá, či dokonca vhodná ku hrania vo vašom balíku.
Doom Blade- Skvelé zabíjanie, instantné, lacné … no proste sa oplatí hrať.
Fog- Vypreventovat damage je síce veľmi zaujímavé a občas výherné, ale prevažná situačnost tejto karty ju odsúva hlboko do poľa tých kariet, ktoré dostali nedostatočnú.
Englaro- Ak všetko ide ako má, nestratíte kartu a udelíte veľa damage, ale ak nie, zatápí sa, a príde len kartové nevýhoda.
Giant Growth- Absolútne luxusné combat trik, ochrana pred sesmažením, alebo dorazení posledných troch damage. Osobne mám túto kartu hrozne rád.
Into the Wilds- Za štyri many nič nerobí … teda skoro. Efekt tejto karty jej nikdy nemôže zaplatiť.
Vial of Poison- Za dve many deathtouch … to nie je silná karta. Keď to protihráči dopredu oznámite, nič jej to nepridá.
Staff of Wild Magus- Palice, sú vo všetkých balíčkoch absolútne, ale absolútne k ničomu.
Plummet- Veľmi situačný zabíjanie, ale i tak si občas cieľ nájde, a potom funguje vlastne ako Doom Blade.
Mind Rot- žiadny zázrak sa nekoná, ale zahodenie posledných dvoch kariet môže protihráča niekedy poriadne bolieť.

Upravené verzie

Úpravy budú úplne rovnaké, ako u ostatných Intro Pack tejto edície. Keďže štandard za dva mesiace rotuje, budem k nim používať iba karty z RtR bloku až M14. Prvý úpravu prevediem s celkovým limitom 100 Sk, druhýkrát postavím balík s celkovou cenou do 1000 Kč a tretia bude balík v týchto farbách bez limitu. Ceny budem brať z Čierneho Rytiera.

Prvá upravená verzia

 

Bestial Strength upgraded #1 Daniel Fantyš
Main Deck Sideboard
14 Forest
6 Swamp
4 Golgari Guildgate
1 Advocate of the Beast
4 Briarpack Alpha
1 Corpse Hauler
4 Dreg Mangler
4 Elvish Mystic
4 Kalonian Tusker
4 Korozda Guildmage
2 Rootwalla
2 Rumbling Baloth
2 Wild Beastmaster
3 Doom Blade
1 Enlarge
4 Giant Growth

Karty v balíku výrazne zlacneli a balík sa tak stal rýchlejším. Aj tak v ňom ale zostalo pomerne veľa vcelku dosť silných bytostí, takže nejaké tokeny by ho nemali zastaviť.

Nové karty:

Dreg Mangler- Rýchly, silný, vie sa vrátiť v podobe troch hunterov na jednej z vašich bytostí.
Wild Beastmaster- Ak mu dokážete zvýšiť jeho čísla a dostať k nemu do hry pár ďalších bytostí, je absolútne nezastaviteľný.
Korozda Guildmage- Hodí sa k Beastmaster, je rýchly, ale aj schopný vyhrať v late game, naozaj veľmi vhodná karta pre tento balík.

Druhá upravená verzia

A opäť je tu balík s absenciou DUAL. Je to aggro, ktoré sa snažia trošku pracovať s +1 / +1 counter. Zdá sa mi celkom zábavné, ale nie už tak dobré.

Bestial Strength upgraded #2 Daniel Fantyš
Main Deck Sideboard
10 Forest
9 Swamp
4 Golgari Guildgate
4 Experiment One
4 Rakdos Cacker
2 Slitherhead
4 Lotheth Troll
2 Blood Scrivener
4 Gyre Sage
4 Renegade Krasis
4 Dreg Mangler
4 Corpsejack Menace
1 Varolz, the Scar- Striped
2 Putrefy
2 Doom Blade

Nové karty:

Experiment One- Silná, lacná bytosť, ktorá sa navyše vie regenerovať. Základný kameň balíka.
Rakdos Cacker- Druhý jednomanový drop, opäť rýchla bytosť s Counter.
Slitherhead- Optimálna bytosť na zahodenie do Lotleth Trolla. Ale aj ak Trolla nemáte, je to stále bytosť za jednu manu.
Lotheth Troll- Najlepšie dvoumanová bytosť, rýchla veľmi odolná, veľká … no proste pecka.
Blood Scrivener- Dopĺňa prázdne miesto v balíku, občas dokonca niečo vie.
Gyre Sage- Základ je, že má dobré čísla, ale ako bonus vie ešte veľmi kvalitne rampit, to stojí za to hrať ho.
Renegade Krasis- Schopná potvora, ktorá vie posilniť vlastne všetky vaše bytosti.
Varolz a Corpsejack Menace- Zaručujú, že vaše bytosti budú vždy tie najväčšie na stole.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Tretia upravená verzia

Je podobná tej druhej, ale už nemá tak náchylnú mana base a môže hrať aj pár drahších kariet. Na rozdiel od iných balíkov s neobmedzeným rozpočtom ho nepovažujem za schopný toho, aby prerazil na dvojke. Pre istotu som tam pridal červenú, aby výsledok nebol až tak zlý.

Bestial Strength upgraded #3 Daniel Fantyš
Main Deck Sideboard
7 Forest
2 Swamp
3 Mountain
4 Stomping Ground
4 Owergrown Tomb
4 Blood Crypt
4 Experiment One
4 Rakdos Cacker
4 Burning-Tree Emissary
4 Lotheth Troll
4 Gyre Sage
2 Scavenging Ooze
4 Renegade Krasis
4 Dreg Mangler
4 Exava, Rakdos Blood Witch
2 Kalonian Hydra

Nové karty:

Burning-Tree Emissary- Áno, aj sem sa vojde. Síce sa nehodí k Lotleth trollov, ale ani v treťom kole nie je úplne zlý, skôr je úplne dobrý.
Scavenging Ooze- Je síce pomerne pomalá, ale tak dobrú bytosť, čo pracuje s Counter proste musím hrať. Navyše sa dá hrať z Emissary.
Exava, Rakdos Blood Witch- Sama o sebe je dobrá a navyše dáva haste veľkej časti vašich bytostí.
Kalonian Hydra- Vie toho naozaj dosť, ale dá sa ľahko zabiť. Gyre Sage jej vie urýchliť, ale najväčšou pomocou je pre ňu Exava, ktorá jej dáva haste.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dnes u tej poslednej verzie už nič ďalšieho písať nebudem, pretože pochybujem, že by jej niekto skladal. Každopádne to je opäť všetko a dúfam, že sa vám článok páčil.

Ak by sa vám zapáčil samotný Intro pack Bestial Strength, môžete ho zakúpiť v našom partnerskom internetovom obchode Veselý drak za zvýhodnenú cenu 12.46 €. Ďakujem všetkým, ktorí sa dočítali až sem a všetkým, ktorým táto recenzia niečo priniesla.

Dan

Leave a reply


*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>