Magic: the Gathering Dragon’s Maze

Dragons-Maze-Spoiler

Dragon’s Maze je expanzia kartovej hry Magic: the Gathering, ktorá vychádza 3. mája 2013. Jedná sa o tretiu edíciu z veľmi úspešného Return to Ravnice bloku. Edícia obsahuje 156 čierno okrajových kariet. Na rozdiel od predchádzajúcich edícií v Dragon’s Maze nájdeme všetkých 10 guild. Rovnako ako predchádzajúce edície, tak aj Dragon’s Maze sa zameriava na multicolored karty.

Časť príbehu Dragon’s Maze nájdete v traileri k tejto edícii:

Novou mechanikou poslednej edície Return to Ravnice bloku je „Fuse„. Wizard nám vrátili staré dobré split karty, ale dali im moderné kabátik, aby bola posledná edícia zaujímavejšia. Vďaka mechanike „Fuse“ (Fuse – You may cast one of both halves of this card from your hand.) môžete zahrať obe polovice karty naraz.

beck_call
Viac informácií o mechanike Fuse a preklad FAQ k Dragon’s Maze nájdete v článku Pravidlové – okienko – Dragon‘ Maze.

Ďalšou špecialitou Dragon’s Maze je, že v boosteri nenájdete základnú zem. Namiesto nej nájdete buď Guild Gate (commonový duál príslušnej guildy) alebo Shockland (starý známy rare duál z Ravnice bloku) alebo mythic rare krajina z Dragon’s Maze.

Shocklandy, ktoré vyjdú v Dragon’s Maze nemajú symbol tejto edície, ale nesú symbol edície, v ktorej vyšli (tj Return to Ravnice a Gatecrash). Guild Gate sú súčasťou Dragon’s Maze, takže na nich nájdete symbol tejto edície, ale budú mať nový obrázok a flavor.


Okrem Guild Gate a Shocklandov obstarajú manovu fixáciu aj Cluestony, ktoré bude mať každá guilda. Skôr sme sa mohli s podobnou fixáciou stretnúť v Mirrodin, kde boli Talizmany (tie boli o manu lacnejšie, ale pri použití pre farebnú manu dávali kôstku + nešli obetovať pre kartu).

Planeswalkera nájdete v tejto edícii len jedného a nie je to nikto iný ako dlho očakávaný izzetský mág Ral Zarek. Stojí štyri many, takže je reálna šanca, že by sa mohol uchytiť v nejednom balíčku. Jeho prvá schopnosť nie je úplne najlepšie, ale na druhú stranu vám môže odtapnúť manu a urýchliť vás. Druhá schopnosť v podobe Lightning Bolt určite nie je na zahodenie a ultimátku má vcelku zaujímavú. Karty s hádzaním mincí všeobecne veľmi populárne nie sú, ale možno Ral Zarek nebude úplne najhorší. Čo si myslíte, upadne Ral po počiatočnom „hype“ do zabudnutia alebo si nájde svoje miesto v balíčkoch?


Šampióni jednotlivých guild vám pomôžu pri ceste bludiskom nájsť a aktivovať zdroj nesmiernej moci. V jednotlivých guildách nájdete nasledujúcich šampiónov:

Azorius – Lavinia of the Tenth
Boros – topiaci, Blade of the Legion
Dimir – Mirko Vosk, Mind Drinker
Golgari – Varloz, the Scar-Striped
Gruul – Ruric-Thar, The Unbowed
Izzet – Melek, Izzet Paragon
Orzhov – Teysa, Envoy of Ghosts
Rakdos – Exava, Rakdos Blood Witch
Selesnya – Emmar Tandris
Simic – Vorel of the Hull Clad


Z týchto 10tich šampiónov ich nájdete 5 v Intro packoch z Dragon’s Maze a to konkrétne: Ruric-Thar, The Unbowed, Exava, Rakdos Blood Witch, Teysa, Envoy of Ghosts, Vorel of the Hull Clad a Lavinia of the Tenth.
Prehľad všetkých promo kariet, ktoré máte šancu získať v Dragon’s Maze nájdete v samostatnom článku. Ďalej sme pre vás pripravili prehľad všetkých produktov.
Ak sa chystáte na prerelease Dragon’s Maze a ste zvedaví, čo vás na prerelease čaká a čo tam dostanete, tak si prečítajte článok Ako na prerelease Dragon‘ Maze?. V prípade, že neviete, do ktorého klubu alebo herne sa vybrať na prerelease, tak snáď vám bude nápomocný prehľad prerelease turnajov v Českej a Slovenskej republike.

Obrázky všetkých kariet z edície Dragon’s Maze môžete nájsť na našom facebooku. Ak sa vám nová edícia zapáčila, tak si ju môžete predobjednať za zľavnenú cenu v špecializovanom eshope http://www.vesely-drak.sk, kde na vás ďalej čaká vernostný program, ktorý zlacňuje vaše ďalšie nákupy a pri nákupe nad 1 500,-Kč (cca 63 EUR) budete mať poštovné úplne zadarmo.


Technické informácie:

Meno edície: Dragon ‚s Maze
Blok: 3. edícia z 3 v Return to Ravnice bloku
Skratka edície: DGM
Twitter Hashtag: # MTGDGM
Počet kariet: 156
Začiatok preview na Daily MTG: 8. apríla 2013
Vydanie edície: 3. mája 2013
Prerelease turnaja: 27. – 28. apríla 2013
Vydanie na Magic Online: 13. mája 2013
Pro Tour Dragon’s Maze: 17. – 19. mája 2013
Game Day: May 25. – 26. mája 2013

Launch Promo: Maze ‚s End
Buy a Box Promo: Render Silent
Odmena za Bludisko: Foil plains
Design Team: Alexis Janson (lead) Mark Rosewater Erik Lauer Aaron Forsythe Shawn Main Dan Emmons
Development Team: Zac Hill (lead) Erik Lauer Mark Globus Mark Gottlieb Masami Ibamoto Sam Stoddard

Viac základných informácií o Dragon’s Maze nájdete na Wizardoch.

Leave a reply


*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>