Ako vybrať darček pre hráčov Magic the Gathering

Radi by ste pre niekoho blízkeho Magicového nadšencov vybrali darček, ale nemôžete sa zorientovať v širokej škále produktov? Nie je vôbec čoho sa obávať. V tomto článku si prejdeme jednotlivé výrobky pre začiatočníkov a pokročilých hráčov. A ak si aj tak neviete rady, takým univerzálnym doplnkom ako sú boostery, alebo krabičky nič nepokazíte.

Začiatočník

Pokiaľ by ste radi obdarovali hráča, ktorý s Magicom ešte len začína, alebo sami chcete začať, máte na výber hneď z niekoľkých variantov produktov. Pre niekoho, kto nemá s Magicom prakticky žiadne skúsenosti je vhodný Spellslinger Starter Kit.Ten v sebe ukrýva dva 60 kartové balíčky. Tie sú navrhnuté na hranie proti sebe. Obsahuje tiež návod. Prvá hra sa hrá bez premiešania balíčkov – poradie kariet je účelne danej k výučbe základných pravidiel.

Ďalším produktom, v ktorom nájdete balíček, s ktorým môžete rovno po vybalení hrať bez nutnosti ho akokoľvek upravovať sú Planeswalker Decky.Tieto balíčky sa točí okolo jednej karty. Ak nezaujal Starter Kit, toto je ďalšia možnosť, ako prísť k jednoduchým začiatočníckym balíčkom. Nielen, že oproti Starter Kitu máte výber z väčšej škály balíčkov, ale nájdete vnútri tiež dva boostery z ktorých každý obsahuje 15 náhodných kariet. Tie potom môže obdarovaný použiť na vylepšenie svojho balíčka.

Pre hráča, ktorí majú už s Magicom trochu skúsenosti, ale ešte nemajú vlastný balíček, vrelo odporúčame Deckbuilders Toolkit. Vnútri je možné nájsť rôzne karty, základné zeme a boostery. Skrátka a dobre všetko, čo hráč potrebuje k tomu, aby si postavil vlastný herný balíček. Z kariet vnútri obsiahnutých je dokonca možné vytvoril balíčkov viac, takže nič nebráni zlákať na hranie aj nejakého kamaráta.

Magic Game Night je darček, ktorý je v podstate plochých hrou sám o sebe. Obsahuje totiž 5 balíčkov, ktoré sú navrhnuté tak, aby boli vhodné na hranie proti sebe. Zahrá si teda proti sebe 2 až 5 hráčov. Je skvelý na to zahrať si jednoduchú partičku s kamarátmi, ktorí napríklad pravidlá Magicu moc nepoznajú.

Pokročilý

Či už chcete obdarovať niekoho, kto hrá Magic nejaký ten piatok, alebo vy sami chcete silnejšie balíky, alebo len vyskúšať niečo nové, potom aj vy máte na výber hneď z niekoľkých možností.

Brawl decky sú pomerne čerstvou novinkou určenú na hranie formátu Brawl, ktorý je taky ešte stále mladým formátom. Nie je nič jednoduchšie, než si zaobstarať dva balíčky a vyzvať k súboji treba kamaráta.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pre hráča, ktorého zaujíma Elder Dragon Highlander (Commander), alebo jednoducho všeobecne preferuje uvoľnenejšie hranie pred turnaji je skvelým darčekom Commander Deck, Tenhle 100 kartové balíček pripravený priamo k hraniu v sebe ukrýva hneď niekoľko možných generálov.

 

 

 

 

 

 

 

Univerzálny darčeky

Pokiaľ chcete vsádzať na istotu a neviete, ktoré z vyššie menovaných možností by sa hráči mohli páčiť, je tu vždy možnosť staviť na istotu. Tieto výrobky skrátka neurazí žiadneho hráča Magicu a zaručene mu urobia radosť.
Magic Boostery – Boostery v sebe ukrývajú 15 náhodných kariet. Každý hráč je rád rozbaľuje, aby zistil, aké vzácne poklady sa vnútri ukrývajú. Je možné s nimi aj hrať – draftovať s kamarátmi. Na výber je z mnohých edícií – najlepšie je kupovať vždy tú najnovšiu, teda Throne of Eldraine. Ak nemáte hlboko do vrecka je tiež skvelou voľbou edícia Ultimate Masters.
Magic Booster Box – Väčším darčekom je potom booster box, ktorý obsahuje 36 boosterov u klasických edícií. Obdarovaný s ním potom môže draftovať s priateľmi či jednoducho otvoriť. Cena boosterov v boxe vychádza na množstvo výhodnejšie, než pri nakupovaní zvlášť.
Magic Bundle – Toto darčekové balenie s 10 boostery z vybranej edície, základnými krajinami, hráčsku encyklopédií a s prehľadom kariet z edície a ďalšími doplnkami sa ukrýva v pevnej ozdobné krabici, do ktorej sa zmestí až 500 kariet.
Magic Bundle – Gift Edition – Tento prémiový darčekový produkt v sebe ukrýva okrem klasickej náplne Magic Bundle ešte naviac cenný Collector Booster.

Magic the Gathering príslušenstvo

Jedna zo zásadných vecí, ktorá nesmie chýbať v inventári každého hráča, ktorý to myslí s Magicom trochu vážne sú krabičky na balíčky a obaly na karty, ktoré karty chránia pred poškodením a nečistotou. S týmito predmetmi tiež vždy urobíte obdarovanému hráči radosť.
Obaly Magic the Gathering – Okrem lacných obalov vhodných pre začiatočnícke balíky máte na výber z kvalitnejších značiek ako napríklad: Ultra Pro, Dragon Shield, KMC a ďalších. Tu nájdete podrobný návod ako vybrať tie správne obaly.
Škatuľky Magic – Na výber je celá škála rôznofarebných aj ilustrovaných škatuliek. Odporúčame si prečítať podrobný návod ako krabičku vybrať.
Herné podložky – Pokladať drahocenné karty na rôzne špinavé povrchy sa iste nechce nikomu. Preto sú tu herné podložky, ktoré karty uchráni pred nepriaznivými hernými podmienkami. Navyše na sebe má veľa z nich pekné ilustrácie.
Albumy Magic the Gathering – Zberateľská albumu sú skvelým spôsobom na prechovávanie a preprave kariet navyše, ktoré si hráči potom navzájom môžu medzi sebou ukazovať a prípadne meniť karty v nich ukryté. Aj tu prikladáme podrobný návod, ako album vybrať.

Všetok vyššie spomínaný sortiment a oveľa viac nájdete v eshope Veselý drak.
Ak budete potrebovať poradiť s čímkoľvek týkajúcim sa Magicových produktov, alebo pomôcť vybrať vhodný darček, neváhajte sa obrátiť na e-mail: jakub@cmus.cz
Snáď vďaka tomuto článku máte trochu lepší prehľad o vhodných darčekoch a dúfame, že vám pomôže vybrať čo najlepší darček pod stromček.

Leave a reply


*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>