Worlds 2013 – Zhrnutie 4. dňa

Zhrnutie veľmi úspešného štvrtého dňa, ktorý bol v znamení teamového Sealed a Štandard nájdete vnútri.

Témy:

  1. Team Sealed Return to Ravnice (3 kola)
  2. Team unified Standard (3 kola)
  3. Rozlosovanie na zajtrajšok

 

1) Team Sealed Return to Ravnice

Po piatku sme nemali príliš dobrú východiskovú pozíciu: 12 bodov v druhej polovici poľa. Ako sa však vďaka „zaujímavému“ systému postupov ukázalo, nebolo to vlastne moc relevantné. Systém spočíva v tom, že tímy sú rozdelené do skupín po 4 a v rámci nich sa hrá systémom každý proti každému (tj 3 zápasy). Najlepšie dva tímy zo skupiny postupujú. Nehrá tak úlohu,či ste v prvom dni uhrali 7:0, či 4:3 (ako v prípade SR). Jediné, v čom vám prvý deň pomôže je tzv Seeding, ktorý rozhoduje pri rovnosti bodov, tj je to vlastne pomocné hodnotenie.

Tento systém sa nezdá úplne fér a môže tak eliminovať team, ktorý má po 7 kolách 7:0 a dostane na sealed zlý pool, alebo po 10:0 uhrá  na štandarde 1:2.

Pravidlá sú však takto nastavené a Čechom celkom pomohla :-) .

Na Sealed decku sme opäť urobili 3 výhry, je vidieť, že máme v tomto obore praxi (dosť možno vďaka obľúbenosti prerelease a 2HG prerelease). V tejto časti turnaja sme porazili Mexiko, Turecko aj Ukrajinu.

Zaujímavým bodom v Coverage bol príspevok Bena Starka, ako sa má taký Teamové sealed deck stavať. Myšlienka spočívala v tom si rozložiť Return to Ravnice na 15 kôpok, kde 5 kôpok sú mono-colored kúzla a 10 podľa jednotlivých guild. Potom sa vyradí slabé guildy až toho by mali už farebné kombinácie vyplynúť …

Tu nájdete Standing po treťom kole druhého dňa, kde sme boli na peknom piatom mieste:

2. Team unified Standard

A tu je rozlosovanie do skupín na štandardnú časť. Tesne sme neboli na prvom mieste v rámci poole, ale 2:1 nakoniec tak aj tak stačilo. Prehrali sme iba s Novým Zélandom.

3) Rozlosovanie na zajtrajšok

Zajtra nastupujeme v 9.00 proti Novému Zélandu (raz nás už porazil, tak snáď sa to nebude opakovať). Väčšiu rešpekt mám teda z Rakúska, či Maďarska, Rakúsky tím bol po základnej časti prvej a Maďarský je pekne našliapnuté.

Zaujímavosťou je, že v TOP 8 je 6 Európskych tímov (alebo možno 7, ak budem počítať Island). A nejde tiež prehliadnuť, že ide o skôr menšie krajiny. Je to dané tým, že ľudia sa môžu v menšej krajinách lepšie stretnúť a spolu testovať? Rozhodne napr na Sealdu je to podľa môjho názoru dosť relevantné, aby boli hráči zladení a nediskutovali o každom rozhodnutí (pri stavbe balíčkov) dlhú dobu a tiež, aby dobré nápady teamu nezostali nepovšimnuté (ostatne ako u ktoréhokoľvek teamu).

Každopádne zajtra veľa šťastia našim borcom, budú ho potrebovať. Pripomeniem, že formátom je štandard a začíname 9.00.

Leave a reply


*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>