Worlds 2013 – zhrnutie 1. dňa

Prvý deň World Championship 2013 máme za sebou. Poďme sa pozrieť, čo priniesol.

  1. Čo sa za prvý deň udialo?
  2. Draft Modern Master – 3 kolá
  3. Hall of Fame – 3 noví členovia boli oznámení
  4. Standard – 3 kolá

1. Draft Modern masters

Draft Modern masters je jedným z najlepších a najzaujímavejších DRAFT vôbec. Je to dané tým, že je tu veľa rôznych stratégií a mnoho archetypov. Ben Stark uhral 3:0 s Affinity a rozhodol sa pre ňu až na konci prvého boosteri, kedy zistil, že tento archetyp je otvorený. Pre prehľad archetypov sa môžete pozrieť na tento článok, kde archetypy na videu rozobral Jan Kotrla.

Martin sa Standom sedeli pri jednom stole. Martin Maťo uhral 0:3. Jeho draft nezačal zle, keď začal Adarkar Valkyrie, Marsh Flitter a Horobis Whisper.

Vo štvrtom a piatom boosteri však čierna i biela dosť vyschla a Martin vzal v tomto poradí Tromp the Domain a Giant Dustwasp. Zelené karty chodili aj naďalej a na 9. pick!! prišiel Trygon Predátor. Z ostatných Pick už nič zaujímavé nebolo, snáď len 11. pick Empty the Warrens, ktoré môžu byť veľmi silné vo Stormy (nechápem, že ho nikto nezačal brať, pretože naľavo od Martina išli dva po sebe). Na 12. a 13. pick prišli 2 Molderwine Cloak, zelená bola dosť otvorená. Bohužiaľ to znamenalo, že buď bude musieť Martin nabrať veľa fixácie a alebo sa vzdať jednej z farieb black / white.

Keď otvoril Martin druhý booster, musel byť sklamaný. Karty boli veľa slabé a tak vzal Martin landu Vivid Grove. Po druhom picku Electrolyze a tretím Skyreach Manta zamieril Martin k pětibarvě s dôrazom na zelenú. Na ôsmy pick dal prednosť Juza Witnessce pred Incremental Growth (za seba by som zobral asi to druhé).

First pick v treťom boosterov bol opäť v znamení fixácia – search for tomorrow. Z ďalších kariet potom nabral ešte jednu Mantu a Etched Oracle.

Balíček to nebol úplne zlý, ale chýbalo dostatok zabíjačku a bol náchylný na color screw.

Standa mal podobný balíček s rozdielom, že mal o málinko silnejšie karty (najmä modré lízanie) a viac zabíjačku. Pravdepodobne mal aj viac šťastia, pretože výsledok bol diametrálne odlišný od Martina, zatiaľ čo balík nie :-) . Standa uhral 2:1.

Verím, že nám chalani napíšu detaily o ich draftu do komentárov.

2. Hall of Fame

Do Hall of Fame boli zvolení:

  • Luis Scott Vargas
  • William Jensen
  • Ben Stark

Výsledok voľby by mohli okomentovať iní a viac povolaní. Názor si koniec koncov môžete urobiť napr tu, na konci tohto článku je k stiahnutiu PDF súbor s prehľadom a popisom všetkých kandidátov. Martin Juza skončil ako 8., čo je super a verím, že ak sa mu podarí do ďalšej sezóny uhrať ďalšie body, tak by mohol byť budúci rok zvolený (veľa ľudí hovorí, že potrebuje ešte jednu TOP 8 na Pro Tour). Z môjho osobného pohľadu skôr potrebuje sa odlíšiť od ostatných kandidátov a stať sa nejako špeciálne, anglicky to znie oveľa lepšie: „Stand out from the crowd“. Druhým problémom je, že nie je Američan, pretože z marketingového dôvodu potrebujú WotC do Hall of Fame Američana / y.

3. Standard – 3 kolá

Na štandardu Standa uhral 1:2, Martin 0:3. Kým Standa bol na Coverage a mohli sme si všimnúť, že hrá UWR kontrol založený na Assemble the Legion, tak u Martina ani bohužiaľ nevieme, čo hrá (alebo ste ho niekto zazrel?). Decklisty majú byť zverejnené na konci stredy, ale vzhľadom k tomu, že už štvrtok 0:05, tak možno WotC mysleli americký čas :-) ).

Každopádne balíček s Assembly the Legion sa objavil aj u ďalšieho hráča a mohol by tak získať na cene. Na Čiernom rytieri som si pre istotu vydal štyri kópie po krásnych 25 kč :-) .

Podľa komentárov na Twitteri bol metagame nasledujúce 8 UWR, 5 junds, 1 boros, 1 gruul, 1 naya.

Ak viete viac, neváhajte sa podeliť o informácie v komentároch.

Do komentárov prosím taktiež napíšte, ako hodnotíte nový účet na Twitteri, pomocou ktorého Vám sprostredkovávame to najdôležitejšie z majstrovstiev sveta.

To je pre dnešok všetko a držíme chalanom palce na lepší zajtrajšok / ky :-) .

Leave a reply


*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>