Magic the Gathering karty

Kartová hra Magic the Gathering

Kartová hra Magic the Gathering vznikla v roku 1993 a stala sa najrozšírenejšou zberateľskú kartová hrou na svete. Ročne vychádza niekoľko edícií kariet Magic a samotná hra sa neustále rozvíja. Z papierovej formy sa kartová hra Magic posunula aj na PC a ďalšie platformy. Je tak možné si zahrať aj Magic the Gathering Online, či Magic Arenu.
Kartová hra má neskutočne prepracovaný system hry a vďaka tomu, že každý balík je iný, tak každá hra je taktiež úplne iná. Navyše si môžete balíček prispôsobiť a postaviť, ako uznáte za vhodné, takže budete hrať len s tými kartami, ktoré sa Vám páčia.
magickarty_550x299

Magic the Gathering pravidlá – základy

Hra sa hrá medzi dvoma čarodejníkmi, ktorí majú obaja 20 životov. Každý hráč má svoj balíček a každé kolo si líže jednu kartu. Magicové karty predstavujú kúzla – väčšinou bytosti a artefakty, pomocou ktorých sa snažíte zobrať súperovi 20 životov.
Na začiatku hry si každý hráč potiahne 7 kariet a po kole sa striedajú, vždy si potiahne jednu kartu, zahrajú prípadná kúzla a potom zase odovzdajú ťah súperovi. Takto sa striedajú, kým je jeden z nich nažive. Podrobnejšie pravidlá Magic the Gathering nájdete pod odkazom.

Aké Magic karty kúpiť do začiatku?

Zaujala Vás kartová hra Magic the Gathering? Potom určite zavítajte do nášho partnerského eshopu na Magic karty  – Veselý drak. Ak si nie ste istí, čo si vybrať, pozrite sa na informačný portál o Magicu – CMUS.cz, kde nájdete veľa informácií o tejto hre. Najmä odporúčame navštíviť článok o jednotlivých produktoch Magic.

magic-arena-starter-kit1-5f5881e0f3d3b

 

Záver

Magic the Gathering je zábavná hra, ktorá precvičí Vaše Mošková závity, zabaví Vás na veľmi dlhú dobu a naučí Vás anglicky. To všetko za niekoľko stoviek korún (do začiatku). Tak neváhajte a vyberte si ten správny základný balíček ku hre Magic!

Leave a reply


*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>